DESKA PODŁOGOWA


Podłogi drewniane tworzą przytulny klimat we wnętrzach. Jako że drewno jest naturalnym surowcem, jest przyjazne dla człowieka, a także wytrzymałe i trwałe. Może być wielokrotnie odnawiane i wykańczane przez olejowanie czy lakierowanie zgodnie z życzeniami.

Dostępna w naszym asortymencie deska podłogowa jest przeznaczona dla klientów szukających najwyższej jakości materiałów. Oferujemy deski ze starannie wyselekcjonowanego drewna, w różnych szerokościach i długościach, także na życzenie klienta. Zapraszamy do zakupienia desek podłogowych w naszym tartaku!

DESKA TARASOWA


W celu wykonania efektownego tarasu, który będzie mógł posłużyć przez długie lata, warto zdecydować się na naturalne drewno. Tarasy drewniane są nie tylko bardzo eleganckie, ale również po odpowiednim wykończeniu są odporne na czynniki atmosferyczne. Dzięki specjalnemu ryflowaniu deska tarasowa łatwiej odprowadza wodę z powierzchni i jest antypoślizgowa.

Oferowana w naszym tartaku deska tarasowa to najwyższej jakości produkt doskonały do wykonania tarasu. Można zakupić u nas deski poddane profesjonalnemu procesowi impregnacji, aby uzyskać najlepszą trwałość. Zapraszamy do zakupu!

KRAWĘDZIAKI TYPOWE


Krawędziaki to rodzaj drewna konstrukcyjnego, które może być stosowane do budowy konstrukcji szkieletowych, więźb dachowych oraz innych konstrukcji drewnianych. Dzięki specjalnemu wykończeniu krawędziaki wyróżniają się bardzo dobrą wytrzymałością i odpornością.

W naszym tartaku zakupią Państwo krawędziaki typowe w wielu wariantach rozmiarowych do wyboru. Oferujemy najwyższej jakości drewno konstrukcyjne, które poddawane jest procesom suszenia, strugania i frezowania. Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty!

ŁATY I KONTRŁATY


Łaty i kontrłaty to elementy o niewielkich przekrojach stosowane w konstrukcjach dachowych. Wykorzystywane są do układania pokrycia dachowego. Często wybierane są jako alternatywa dla sztywnego poszycia dachowego, tworząc stabilną konstrukcję.

W naszym asortymencie znajdują się łaty i kontrłaty w wielu wariantach rozmiarowych do wyboru, dlatego też mogą dobrać je Państwo indywidualnie do realizowanej inwestycji. Oferujemy elementy w wymiarach standardowych i możemy wykonać je na zamówienie. Zapraszamy!

PODBITKA DACHOWA


Podbitka dachowa jest elementem wykończeniowym dachu stosowanym pod jego okapem. Montowana jest najczęściej bezpośrednio do krokwi dachowych lub też do przykręconego do nich rusztu. Najczęściej podbitka dachowa wykonywana jest z krajowych gatunków drewna, między innymi ze świerku, sosny czy modrzewia.

W naszym tartaku oferujemy klientom wysokiej jakości podbitki dachowe w wysokiej jakości, które poddawane są procesowi suszenia dla optymalnej trwałości. Podbitki oferujemy w różnych wariantach rozmiarowych do wyboru. Zapraszamy do skorzystania z oferty!

STEMPLE BUDOWLANE


Podczas budowy domów jednorodzinnych oraz innych konstrukcji konieczne jest zastosowanie podpór stropów. W tym celu wykorzystywane są przede wszystkim stemple budowlane wykonane z drewna, które wyróżniają się przystępnymi cenami i wysoką trwałością i wytrzymałością.

Oferowane przez nasz tartak stemple budowlane to wysokiej jakości materiał niezawodny w podporach stropów. Sprzedajemy stemple w różnych średnicach oraz w kilku przedziałach długościowych do wyboru, dlatego można dopasować je do wysokości stropów. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

TARCICA – STOLARKA


Stolarka to tarcia nieobrzynana, która przeznaczona jest do prowadzenia dalszej obróbki. Posiada ona nadal korę po bokach, ale poddawana jest procesowi suszenia, co powoduje, że jest od razu gotowa do wykorzystania. Tarcica – stolarka oferowana jest z różnych gatunków drewna, między innymi olcha, dąb, jesion i innych.

W naszym tartaku oferujemy klientom szeroką gamę tarcic nieobrzynanych o szerokim zastosowaniu. Dostępne są one w różnych klasach jakościowych. Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty!

TARCICA OBRZYNANA – CALÓWKA


„Calówka” to tarcica obrzynana w formie desek, która powstaje jako produkt uboczny przy obrabianiu materiału drewnianego. Deska „calówka” wyróżnia się przede wszystkim występowaniem resztek kory na krawędziach, a także może posiadać czarne sęki i oflisy. Posiada różnorodne zastosowanie w pracach budowlanych i nie tylko.

W naszym tartaku przygotowaliśmy dla klientów deskę „calówkę” w kilku przedziałach długościowych do wyboru oraz różnych szerokościach. Zapraszamy serdecznie do wybrania z naszej oferty!

WIĘŹBA DACHOWA I TRCICA WYMIAROWA


Więźba dachowa i tarcica wymiarowa są jednymi z najczęściej wykorzystywanych elementów drewnianych w budownictwie. Są one używane między innymi do budowy dachów – na krokwie, murłaty, płatwie i łaty. Więźba dachowa i tarcica wymiarowa przygotowywane są zgodnie z projektem dostarczonym przez klienta.

Nasz tartak zajmuje się świadczeniem kompleksowych usług w ramach przygotowywania więźby dachowej i tarcicy wymiarowej. Wyceny wykonujemy na podstawie zastawienia drewna czy projektu. Zapewniamy krótkie terminy realizacji zleceń.

DREWNO OPAŁOWE


Coraz więcej Polaków decyduje się na korzystanie z kominków – nie tylko tworzą przytulną atmosferę w domu, ale również pomagają w zmniejszeniu rachunków za ogrzewanie w miesiącach przejściowych. Aby drewno opałowe mogło pełnić swoją role, musi być odpowiednio przygotowane – przycięte oraz sezonowane, ponieważ tylko drewno suche wyróżnia się najlepszymi właściwościami grzewczymi.

Nasz tartak oferuje najwyższej jakości drewno opałowe z różnych gatunków drewna. Zapraszamy serdecznie do zakupu drewna w naszej firmie.